Kolečkové brusle – Vybírejte je podle důležitých parametrů

Léto a krásné počasí doslova vybízí k realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Typickým příkladem jsou in-line brusle neboli kolečkové brusle. Ty přijdou vhod nejenom dospělým, ale také dětem. Užijete si na nich spoustu zábavy a budete se věnovat pohybu prospěšnému pro lidské zdraví. V tomto směru máte možnost širokého výběru.

  • Fitness brusle
  • Street brusle
  • Hokejové brusle
  • Aggressive brusle

Velikost koleček je důležitá

Na počátku všeho si samozřejmě musíte položit otázku, pro koho jsou kolečkové brusle. Budou pánské, dámské nebo dětské? Následuje téma týkající se terénu a prostředí pro pravidelné ježdění. Na základě toho pak zvolíte příslušný model s odpovídajícími kolečky, respektive jejich velikostí. Přehledný výpis podle velikosti koleček Vám přinášíme níže.

BrusleVelikost koleček
Fitness80 až 90 mm
Městské76 až 80 mm
Aggressive50 až 60 mm
Trekové50 až 60 mm
Jaká zvolit kolečka v případě kolečkových bruslí?

Uvést bychom měli informace také o tom, že kategorie fitness je ideální volbou právě pro rekreační jezdění na in-line stezkách. Pokud s bruslemi chcete vyrážet do skate parků, zaměřte se na modely aggressive.

Kolečkové brusle a podstatné parametry

Když se rozhodnete pro nákup in-line bruslí, pohlídejte si několik důležitých vlastností. Například velikost bruslí by měla být o číslo větší, aby Vás při jízdě netlačila bota. Významnou roli hraje také hmotnost. Obecně platí, že čím nižší váha, tím lépe. Neopomínejte ani na tuhost zajišťující stabilitu a ventilaci. Dostatek větracích otvorů Vám zajistí pohodlí a komfort při ježdění v létě. Z pohledu zavazování si můžete vybírat mezi tkaničkami a přezkami. Ty nabízí rychlejší způsob upínání.

Kolečkové brusle – Nepodceňujte nejmenší detaily

V rámci in-line bruslení byste měli myslet opravdu na vše. U technických parametrů musí padnout zmínka o ložiskách, jejichž třída je označována číslem jedna až devět. Vyšší číslo prezentuje větší přesnost výroby. Důležitým doplňkem je také brzda, kterou je třeba na botě nebo botách obnovovat podle jejich opotřebení. Nezapomínejte ani na bezpečnostní výbavu ve formě helmy a chráničů.