Druhy sjezdových lyží musí odpovídat Vašemu stylu

Když se budete věnovat tenisu, musíte si pořídit správné tenisové vybavení. Pokud vyrazíte lyžovat, měli byste vědět, jaké jsou druhy sjezdových lyží. Vybírat můžete z velkého množství. Na trhu existuje přemíra produktů tohoto typu. Začátečník se v nich mnohdy nevyzná a může to být pro něj komplikované. Proto Vám přinášíme jejich podrobnější popis.

Položte si důležité otázky

Stejně, jako když kupujete kolečkové brusle, také u pořizování lyží si musíte položit několik otázek, abyste se dopracovali k požadovanému výsledku. Jste začátečníci nebo pokročilí? Jaké jsou Vaše fyzické parametry a v jakém terénu chcete lyžovat? Ujasnit byste si měli i frekvenci lyžování nebo to, jakému stylu se budete oddávat. Pak si můžete mezi různými druhy sjezdových lyží vybrat ty, které Vám budou vyhovovat do nejmenšího detailu.

Druhy sjezdových lyží od A až do Z

Druhy sjezdových lyží se pochopitelně dělí do několika kategorií. Vy si podle plánovaného stylu jízdy musíte vybrat, které Vám v tomto směru sednou nejlépe. Řadu důležitých a podstatných odpovědí Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek.

Jaké jsou all-round sjezdové lyže?

Ty jsou cenově přijatelné a snadno ovladatelné. Vhodné jsou především pro začátečníky.

Co jsou to all-mountain sjezdové lyže?

Takové modely jsou ještě univerzálnější nežli all-round varianty. Vhod přijdou nejenom na upravenou sjezdovku. Jízdu na nich si můžete užívat také na hlubokém sněhu.

Pro koho jsou vhodné freestyle lyže?

Ty patří mezi druhy sjezdových lyží určených do snowparků. Lyže tohoto typu mají hodně odolné hrany a jsou konstrukčně pevné. Hodí se primárně pro realizaci nejrůznějších triků.

Co si představit pod lyžemi zvanými bigfoot?

Jsou to krátké lyže s maximální délkou do 120 cm. Zprostředkovávají především zábavné lyžování a slouží i k vyučování carvingu.

Jaké jsou lyže určené pro profesionály?

V tomto segmentu můžete narazit na klasické slalomovky neboli slalomové lyže. Dále jsou to obřačky nebo ryzí sportovní lyže. Race lyže jsou určeny pro nejzkušenější lyžaře.