Křečové žíly – Dodržujte doporučení a čekejte úlevu

Problémy s křečovými žilami jsou jistě velkou nepříjemností. Nejenom, že se jedná o viditelné, ale hlavně i bolestivé a ve výsledku nebezpečné onemocnění. Stejně, jako existuje péče o zrak, měli byste pečovat také o své křečové žíly. Prozradíme Vám pár praktických tipů a seznámíme Vás s obecnými informacemi.

  • Proč vznikají „křečáky“?
  • Jak vypadají takové žíly?
  • Jaká jsou preventivní opatření?

Fungování cévního systému je hodně důležité

V první řadě je podstatné zmínit, že žíly jako takové jsou nedílnou součástí cévního systému. A ten musí fungovat správně. V okamžiku, kdy začne docházet k ucpávání cév, hrozí křečové žíly. Ve své podstatě jde o hlubokou žilné nedostatečnost, která může souviset s řadou problémů. Vše v žilách musí fungovat tak, aby krev doputovala k srdci.

Křečové žíly od A až do Z

Samotné „křečáky“ asi nemá cenu zdlouhavě popisovat. Jde o viditelné namodralé uzliny, které v pokročilejším stádiu dokonce vystupují nad kůži. Viditelný je pak vinutý průběh žíly. Vznikají otoky a metličkové žilky. S dalšími podrobnostmi týkajícími se křečových žil Vás podrobněji seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak předejít křečovým žilám?

Jedním z prvních doporučení je bezpochyby pravidelný pohyb. Najděte si fyzickou aktivitu, při které se budete hýbat a podporovat správný průtok krve v žilách.

Co dalšího je vhodné udělat?

Především ženy by se měly vyvarovat nošení vysokých podpatků. Dále je vhodné nesedět s překříženýma nohama. Naopak nohy si při odpočinku dávejte do vyvýšené polohy.

Fungují i nějaké praktické pomůcky?

Ano, kromě střídání studené a teplé vody při sprchování můžete využít kompresní punčochy.

Jaké jsou třídy kompresních punčoch?

Setkat se můžete s třídou lehkou, střední, silnou a velmi silnou. Jejich použití se pochopitelně odvíjí od toho, jak rozšířené máte křečové žíly na nohách. S jejich správnou volbou Vám poradí lékař.

Co když výše uvedené rady nezabírají?

Potom s největší pravděpodobností máte „křečáky“ dědičné, tedy geneticky dané. Existují však nejrůznější operace pro jejich odstranění.