Péče o zrak by měla být dlouhodobou záležitostí

Člověk by měl o svoji tělo pečovat v maximální možné míře. Například prostřednictvím příjmu nejrůznějších vitamínů. Typickým příkladem je vitamín D vhodný pro celkové posílení imunitního systému. Zaměřovat se ovšem musíte i na konkrétní partie Vašeho těla. Hodně důležitá je například péče o zrak.

Faktory přispívající ke zhoršení zraku

Jestliže péče o zrak nebude dostatečná, dochází pochopitelně k jeho pozvolnému poškozování. To znamená, že jednou skončíte s brýlemi na dálku nebo na blízko. A to nechce určitě nikdo. Určitým předpokladem ke zhoršení zraku je povětšinou dlouhodobé koukání do monitoru počítače, absence mrkání a řada ostatních věcí.

Péče o zrak krok za krokem

Chcete-li svým očím ulevit, musíte proto dělat několik poměrně nenáročných a v podstatě základních věcí. V první řadě se snažte pracovat za odpovídajícího světla. Pokud nemáte hodně toho venkovního, dostatečně si osvětlete interiéry. Využít můžete i jednoho známého funkčního pravidla, které Vám blíže popíšeme v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Označení pravidla20-20-20
Každých…20 minut
Na dobu…20 sekund
Hleďte do dálky…20 stop
Jak může vypadat prověřená péče o zrak?

Jen pro upřesnění délka dvacet stop představuje vzdálenost kolem pěti metrů. Právě tímto pohybem ulevíte svým očním svalům, což se pozitivním způsobem promítne ve Vašem zraku.

Péče o zrak pod drobnohledem

Pravidlem 20-20-20 to samozřejmě nekončí, ale teprve začíná. Přinášíme Vám i řadu dalších rad souvisejících s péčí o oči. Na monitor před sebou se dívejte z ideální vzdálenosti 60 až 80 cm. Koukat byste se měli mírně dolů, nikoliv přímo před sebe. V noci využívejte funkcí chytrých telefonů. Zapínejte si noční režimy a snižujte jas. Nezapomínejte ani pravidelně mrkat. Pokud nemáte dostatečně zvlčené oči, lze využít bohaté nabídky očních kapek. Při práci byste měli navíc odpočívat, respektive Vaše oči.

Nakonec neopomínejte ještě na jednu celkem podstatnou radu. V interiéru pravidelně větrejte, což je prospěšné nejenom pro samotné oči, ale také pro tělo. Organismus Vám za přísun čerstvého vzduchu určitě poděkuje.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: MartinTvrdon

Tagy: 20-20-20 | brýle | čerstvý vzduch | jas | oči | oko | péče o zrak | pravidlo | vidění | zrak