Posílení imunity se na zimní období rozhodně vyplatí

Imunita člověka je velice důležitá. Představuje určitý štít před nejrůznějšími vnějšími vlivy, bakteriemi a parazity. Jestliže chcete mít vynikající a silnou obranyschopnost těla, musíte začít pracovat na posílení imunity. A to především v období podzimu a zimy, kdy se vyskytuje největší množství virových onemocnění.

Slabá imunita rovná se zdravotní problémy

Pokud podceníte posílení imunity asi se není třeba zdlouhavě rozepisovat o tom, co Vás bude ve výsledku čekat. S oslabeným organismem se mohou objevit chronické záněty, rýma, alergie nebo kašel. Pak se musíte kromě jiného zbavovat nejrůznějších nemocí. Tomu všemu můžete předejít. Stačí, když zvýšíte obranyschopnost svého těla. K tomu Vám dopomůže například vitamín D.

Posílení imunity krok za krokem

Jestliže Vás zajímá, jak se pracuje na posílení imunity, začtěte se do následujících řádků. Důležitý je určitě pravidelný pohyb, ať už zvolíte chůzi nebo nějakou náročnější aktivitu. Kromě toho je tu pochopitelně řada ostatních věcí, které musíte dodržovat. Ty Vám představíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak ovlivňuje imunitu spánek?

Kvalitní spánek je základem spokojeného zdraví. Měli byste si dopřávat odpovídající odpočinek alespoň sedm hodin denně. Budete pak méně náchylní k nejrůznějším infekcím.

Co imunita a stravování?

I zdravá strava hraje v obranyschopnosti lidského těla hlavní roli. Zaměřte se především na obsahově vydatnou a kvalitní stravu.

Přispívá k lepší imunitě i hygiena?

Určitě. Čisté ruce jsou naprostým základem. Proto si je myjte a omývejte vybrané potraviny, které konzumujete.

Jaké přírodní suroviny prospějí Vaší imunitě?

Zaměřit se můžete například na česnek a cibuli. Tradiční všeléky doplňte o šípek, ženšen nebo rakytník. Poslední jmenovaný je ideálním stimulantem imunity.

Existuje nápoj posilující imunitu?

V tomto směru můžete vsadit třeba na produkty z aloe vera. Kvalitní nápoje se postarají o to, že Vaše tělo bude zbaveno nežádoucích látek a toxinů. Po pravidelném pití se budete cítit daleko výkonnější a fyzicky odolnější.

Publikováno: 15. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: MartinTvrdon

Tagy: hygiena | imunita | imunitní systém | obranyschopnost | posílení imunity | sport | strava | vimtaíny | zdraví