Spinning vs. cyklistika – Poznejte výhody a nevýhody

Jestliže chcete něco udělat pro svoje zdraví a máte rádi sport, nabízí se Vám pochopitelně řada možností. Hodně oblíbená je například cyklistika. Této pohybové aktivitě velice často konkuruje spinning. Právě proto jsme se rozhodli přinést Vám porovnání obou sportů naráz. Ať si uděláte lepší představu o tom, jaký je pro Vás vhodnou volbou.

Vysvětlení pojmu spinning

Na počátku všeho bychom měli asi upřesnit, co si představit pod spinningovým cvičením. Spousta lidí ani nemá představu o tom, jak takový sport vlastně vypadá. Jde o skupinové aerobní cvičení na strojích podobných jízdnímu kolu. Těmi jsou vybavena moderní fitness centra. Stroj se snaží co nejvíce simulovat jízdu na kole, a to včetně jízdy do kopce, z kopce a podobně.

Hlavní rozdíly mezi oběma aktivitami

Na jednu stranu působí tyto sporty totožným dojmem nebo jsou alespoň založené na stejném principu. Každý z nich má ovšem svoje výhody a nevýhody. A zrovna s nimi Vás podrobněji seznámíme v následujících otázkách a odpovědích.

Jaké výhody má spinning?

Mezi největší přednosti patří asi to, že této aktivitě se můžete věnovat za jakéhokoliv počasí. Proto mnozí cyklisté v zimě přechází právě na spinningové cvičení. Pod vedením instruktora ze sebe dokážete vymáčknout opravdu maximum.

Jaké jsou nevýhody spinningu?

K záporům patří ony uzavřené prostory. V podání vícero lidí může jít o hodně vlhké a horké prostředí. To nemusí vyhovovat každému.

Jaké klady má cyklistika?

Je to bezpochyby pobyt na čerstvém vzduchu. Během jízdy na kole můžete poznávat nová místa a rozšiřovat si obzory v tomto směru. Jste pány svého času a můžete si zajet, kam budete chtít.

Jaké zápory skrývá cyklistika?

Cyklistika je poměrně náročným koníčkem z pohledu finančních nákladů. Kromě kola musíte počítat i s pravidelnou údržbou, výměnou opotřebovaných dílů a podobně.

Jaká je alternativa spinningu?

Vedle cyklistiky je to také jízda na klasickém rotopedu. Výjimkou nejsou ani speciální trenažéry do interiéru využitelné v kombinaci s klasickým jízdním kolem.

Publikováno: 09. 10. 2021

Kategorie: Sport

Autor: MartinTvrdon

Tagy: cyklistika | jízda | jízda na kole | kondice | nevýhody | pohyb | šlapání | spinning | sport | výhody